FILM OM FOTBOLLSSKOLAN
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Högaborgs BK
Spelade matcher
NOVEMBER 2019
 
17
17:00
sön
17:00    
P09, Västergård
P09 » 
Helsingborgs IF Svart - Högaborgs Bollklubb
  -      
12
19:00
tis
19:00    
Senior, Borta
Senior » 
Vejby If - Högaborgs Bollklubb
  -      
OKTOBER 2019
 
20
14:00
sön
14:00    
Dam , Adolfsbergsskolan
Dam » 
östnaås brouks - Högaborgs Bollklubb
  -      
16
19:00
ons
19:00    
P06, Västergårds IP 7, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK grön - Ekets GoIF
3  -  8  
15
19:00
tis
19:00    
P05, Rosengårds IP B-plan
P05 » 
FC Rosengård 1917 - Högaborgs BK
13  -  2  
 
13
12:30
sön
12:30    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK svart - Stattena IF vit
  -      
13
11:00
sön
11:00    
P09, Västergårds IP 2
P09 » 
Högaborgs BK grön - Hittarps IK vit
  -      
13
11:00
sön
11:00    
P06, Landskrona IP I-plan 9-manna
P06 » 
BK Landora blå - Högaborgs BK grön
9  -  5  
13
11:00
sön
11:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK grön - Hittarps IK vit
  -      
12
13:00
lör
13:00    
P08, Västergårds IP 6
P08 » 
Högaborgs BK P11 - Hittarps IK svart P11
  -      
12
13:00
lör
13:00    
P08-P09, Västergårds IP 6
P08-P09 » 
Högaborgs BK - Hittarps IK svart
5  -  6  
11
19:30
fre
19:30    
P06, Olympiafältet Plan 10 konstgräs 9-manna
P06 » 
Helsingborgs IF 2 - Högaborgs BK
0  -  5  
10
19:00
tor
19:00    
2010-2011, Västergårds IP 9, konstgräs
Högaborgs BK - Hjärnarps GIF  -      
09
19:00
ons
19:00    
P05, Harlyckan 3, konstgräs
P05 » 
Högaborgs BK - Furulunds IK gul
4  -  3  
09
18:00
ons
18:00    
2010-2011, Bjärevallen 5-manna
Förslövs IF - Högaborgs BK  -      
 
06
16:00
sön
16:00    
P09, Tolvans IP
P09 » 
IF Lödde svart - Högaborgs BK svart
  -      
06
16:00
sön
16:00    
P08-P09, Harlyckan
P08-P09 » 
IF Lödde svart - Högaborgs BK svart
2  -  10
06
13:30
sön
13:30    
P05, Bäckagårds IP plan 1
P05 » 
Kvarnby IK - Högaborgs BK
2  -  1  
06
12:00
sön
12:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - GIF Nike 1
6  -  4  
06
10:00
sön
10:00    
P08, Häljarps IP B-plan 5-manna
P08 » 
Häljarps IF 2 P11 - Högaborgs BK P11
  -      
06
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Häljarps IP B-plan 5-manna
P08-P09 » 
Häljarps IF 2 - Högaborgs BK
  -      
06
sön
00:00    
P08-P09, Harlyckan
P08-P09 » 
Högaborgs BK - Svalövs BK 1
  -      
05
15:00
lör
15:00    
Dam , Råå IP A-plan
Dam » 
Råå IF - Högaborgs BK
0  -  4  
05
14:00
lör
14:00    
P09, Bållevi idrottsplats
P09 » 
Helsingborg Östra IF - Högaborgs BK grön
  -      
05
14:00
lör
14:00    
P08-P09, Bållevi A-plan 7-manna 2
P08-P09 » 
Helsingborg Östra IF - Högaborgs BK grön
6  -  5  
05
11:00
lör
11:00    
P06, Höganäs Sportcenter Plan Norr 9-manna
P06 » 
Höganäs BK - Högaborgs BK grön
4  -  1  
04
18:30
fre
18:30    
P06, Västergårds IP 9, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK - Hyllinge GIF
14  -  1  
02
19:15
ons
19:15    
P05, Västergårds IP 7, konstgräs
P05 » 
Högaborgs BK - Eskilsminne IF 1
1  -  5  
02
19:00
ons
19:00    
Dam , Harlyckan 3, konstgräs
Dam » 
Högaborgs BK - Helsingborgs FF
3  -  1  
SEPTEMBER 2019
 
29
11:00
sön
11:00    
P09, Västergårds IP 2
P09 » 
Högaborgs BK grön - Skäldervikens IF blå
  -      
29
11:00
sön
11:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK grön - Skäldervikens IF blå
6  -  8  
28
14:00
lör
14:00    
P05, Västergårds IP 1
P05 » 
Högaborgs BK - Lunds BK gul
1  -  21
28
14:00
lör
14:00    
Senior, Idrottsparken
Senior » 
Anderstorps IF - Högaborgs BK
1  -  2  
28
12:30
lör
12:30    
P09, Västergårds IP 6
P09 » 
Högaborgs BK svart - Landskrona BoIS
  -      
28
12:30
lör
12:30    
P08-P09, Västergårds IP 6
P08-P09 » 
Högaborgs BK svart - Landskrona BoIS
6  -  3  
28
11:00
lör
11:00    
P08, Västergårds IP 4
P08 » 
Högaborgs BK P11 - IK Wormo blå P11
  -      
28
11:00
lör
11:00    
P06, Västra Karups IP A-plan 9-manna
P06 » 
Förslövs IF (Bjäre United) vit - Högaborgs BK
1  -  5  
28
11:00
lör
11:00    
P08-P09, Västergårds IP 4
P08-P09 » 
Högaborgs BK - IK Wormo blå
9  -  3  
27
19:00
fre
19:00    
U 19, Södra Sandby IP gräsplan 2
U 19 » 
Södra Sandby IF - Högaborgs BK
3  -  5  
26
18:30
tor
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 9, konstgräs
Högaborgs BK - Vejby IF  -      
25
19:00
ons
19:00    
P06, Västergårds IP 7, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK grön - Fortuna FF röd
6  -  7  
 
22
13:00
sön
13:00    
P06, Landskrona IP I-plan 9-manna
P06 » 
Landskrona BoIS - Högaborgs BK grön
6  -  5  
22
10:30
sön
10:30    
P09, Höganäs Sportcenter Plan Syd B1 7-manna
P09 » 
Höganäs BK blå - Högaborgs BK grön
  -      
22
10:30
sön
10:30    
P08-P09, Höganäs Sportcenter Plan Syd B1 7-manna
P08-P09 » 
Höganäs BK blå - Högaborgs BK grön
8  -  7  
21
14:00
lör
14:00    
Dam , Gyavallen, Stehag A-plan
Dam » 
Stehags AIF - Högaborgs BK
0  -  2  
21
14:00
lör
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Skene IF
1  -  2  
21
12:45
lör
12:45    
P09, Ättekulla IP A-plan 7-manna 2
P09 » 
Ramlösa Södra IF svart - Högaborgs BK svart
  -      
21
12:45
lör
12:45    
P08-P09, Ättekulla IP A-plan 7-manna 2
P08-P09 » 
Ramlösa Södra IF svart - Högaborgs BK svart
8  -  7  
21
12:15
lör
12:15    
2010-2011, Skäldervikens IP B-plan 5-manna 1
Skäldervikens IF blå - Högaborgs BK  -      
21
10:00
lör
10:00    
P08, Dösjöbro IP konstgräs 7-manna 1
P08 » 
Dösjöbro IF röd P11 - Högaborgs BK p11
  -      
21
10:00
lör
10:00    
P08-P09, Dösjöbro IP konstgräs 7-manna 1
P08-P09 » 
Dösjöbro IF röd - Högaborgs BK
  -      
20
19:00
fre
19:00    
U 19, Tornvallen, Stångby konstgräs
U 19 » 
Torns IF 1 - Högaborgs BK
2  -  0  
20
18:30
fre
18:30    
P06, Västergårds IP 9, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK - Höganäs BK röd
5  -  2  
16
17:30
mån
17:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Eskilsminne IF vit - Högaborgs BK  -      
 
15
14:00
sön
14:00    
Dam , Harlyckans IP 2
Dam » 
Högaborgs BK - Torns IF
1  -  0  
15
14:00
sön
14:00    
P06, Glänninge Park B
P06 » 
Laholms FK - Högaborgs BK
2  -  0  
15
12:00
sön
12:00    
P09, Västergårds IP 6
P09 » 
Högaborgs BK svart - Ekeby GIF
  -      
15
12:00
sön
12:00    
P08-P09, Västergårds IP 6
P08-P09 » 
Högaborgs BK svart - Ekeby GIF
9  -  3  
15
12:00
sön
12:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - FC Rosengård 1917
3  -  7  
14
14:00
lör
14:00    
P08, Västergårds IP 2
P08 » 
Högaborgs BK P11 - Svalövs BK 1 P11
  -      
14
14:00
lör
14:00    
Senior, Töllshov
Senior » 
Gnosjö IF - Högaborgs BK
1  -  0  
14
11:00
lör
11:00    
P09, Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs 7-manna 1
P09 » 
Helsingborgs IF vit - Högaborgs BK grön
  -      
14
11:00
lör
11:00    
P08-P09, Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs 7-manna 1
P08-P09 » 
Helsingborgs IF vit - Högaborgs BK grön
4  -  10
13
18:00
fre
18:00    
P06, Ryavallen B-plan
P06 » 
Ekets GoIF - Högaborgs BK grön
6  -  1  
11
19:00
ons
19:00    
U 19, Furehov IP plan 1
U 19 » 
Åhus Horna BK - Högaborgs BK
4  -  3  
09
19:00
mån
19:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Laholms FK
1  -  0  
 
08
15:30
sön
15:30    
P05, Borgeby IP B-plan 9-manna
P05 » 
Bjärreds IF svart - Högaborgs BK
14  -  0  
08
15:00
sön
15:00    
Dam , Asmundtorps IP A-plan
Dam » 
Asmundtorps IF - Högaborgs BK
1  -  5  
08
13:00
sön
13:00    
P09, Exercisfältet E-fältet 7-manna 1
P09 » 
IK Wormo vit - Högaborgs BK svart
  -      
08
13:00
sön
13:00    
P08-P09, Exercisfältet E-fältet 7-manna 1
P08-P09 » 
IK Wormo vit - Högaborgs BK svart
1  -  6  
07
14:00
lör
14:00    
U 19, Ymorvallen A-plan
U 19 » 
FC Trelleborg 1 - Högaborgs BK
6  -  2  
07
13:00
lör
13:00    
P09, Västergårds IP 10
P09 » 
Högaborgs BK grön - Helsingborg City FC
  -      
07
13:00
lör
13:00    
P08-P09, Västergårds IP 10
P08-P09 » 
Högaborgs BK grön - Helsingborg City FC
13  -  5  
07
10:00
lör
10:00    
P08, Ulkavallen IP B-plan 7-manna
P08 » 
Borstahusens BK röd P11 - Högaborgs BK P11
  -      
07
10:00
lör
10:00    
P08-P09, Ulkavallen IP B-plan 7-manna
P08-P09 » 
Borstahusens BK röd - Högaborgs BK
4  -  3  
06
18:30
fre
18:30    
P06, Västergårds IP 9, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK - Helsingborg Östra IF grön
1  -  3  
05
18:30
tor
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Högaborgs BK - Hittarps IK röd  -      
04
19:00
ons
19:00    
Dam , Harlyckan 3, konstgräs
Dam » 
Högaborgs BK - Billesholms IK
1  -  1  
04
19:00
ons
19:00    
P06, Västergårds IP 7, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK grön - BK Landora blå
1  -  4  
04
18:00
ons
18:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - Hittarps IK 1
2  -  1  
 
01
13:00
sön
13:00    
P06, Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs
P06 » 
Ängelholms FF gul - Högaborgs BK
4  -  3  
01
13:00
sön
13:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - Staffanstorp United FC 1
3  -  5  
01
12:00
sön
12:00    
P09, Västergårds IP 6
P09 » 
Högaborgs BK svart - Kågeröds BoIF
  -      
01
12:00
sön
12:00    
P08-P09, Västergårds IP 6
P08-P09 » 
Högaborgs BK svart - Kågeröds BoIF
5  -  4  
AUGUSTI 2019
 
31
15:00
lör
15:00    
Senior, Råå IP A-plan
Senior » 
Råå IF - Högaborgs BK
1  -  2  
31
12:00
lör
12:00    
P08, Västergårds IP 6
P08 » 
Högaborgs BK P11 - Glumslövs FF P11
  -      
31
12:00
lör
12:00    
P08-P09, Västergårds IP 6
P08-P09 » 
Högaborgs BK - Glumslövs FF
5  -  7  
31
11:00
lör
11:00    
P05, Västergårds IP 1
P05 » 
Högaborgs BK - Ramlösa Södra IF
1  -  10
31
10:00
lör
10:00    
P09, Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
P09 » 
Stattena IF - Högaborgs BK grön
  -      
31
10:00
lör
10:00    
P08-P09, Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
P08-P09 » 
Stattena IF - Högaborgs BK grön p09
2  -  10
28
19:00
ons
19:00    
Dam , Ängelholms IP A-plan
Dam » 
Ängelholms FF/Bjärelaget DFF - Högaborgs BK
0  -  1  
28
19:00
ons
19:00    
P06, Västergårds IP 7, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK grön - Höganäs BK
2  -  3  
28
18:30
ons
18:30    
2010-2011, Västergård
Högaborgs Bollklubb - Höganäs  -      
 
25
18:00
sön
18:00    
P06, Ryavallen C-plan
P06 » 
Ekets GoIF vit - Högaborgs BK
2  -  1  
25
14:00
sön
14:00    
U 19, Österås IP C-plan
U 19 » 
Hässleholms IF - Högaborgs BK
8  -  1  
25
12:00
sön
12:00    
P08, Harlyckan
P08 » 
Glumslövs FF P11 - Högaborgs BK P11
  -      
25
11:00
sön
11:00    
P08-P09, Västergårds IP 4
P08-P09 » 
Högaborgs BK svart - Billesholms GIF/Bjuvstorps FF
3  -  0  
24
14:00
lör
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Markaryds IF
2  -  0  
24
12:00
lör
12:00    
P05, Strandängens IP C-plan 9-manna
P05 » 
Ifö Bromölla IF - Högaborgs BK
16  -  0  
24
11:00
lör
11:00    
P08, Örbyvallen B-plan 7-manna 2
P08 » 
Fortuna FF svart P11 - Högaborgs BK P11
  -      
23
18:30
fre
18:30    
P06, Rydebäcks IP
P06 » 
Fortuna FF röd - Högaborgs BK grön
4  -  1  
22
18:30
tor
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Högaborgs BK - Höganäs BK  -      
21
19:30
ons
19:30    
P09, Västergårds IP 6
P09 » 
Högaborgs BK grön - Eskilsminne IF svart
  -      
21
19:30
ons
19:30    
U 19, Bäckagårds IP plan 2
U 19 » 
Kvarnby IK 1 - Högaborgs BK
3  -  6  
21
19:00
ons
19:00    
Dam , Harlyckans IP 2
Dam » 
Högaborgs BK - Lunds BOIS
0  -  0  
21
18:30
ons
18:30    
P08-P09, Västergård plan 7
P08-P09 » 
Högaborgs BK grön - Eskilsminne IF svart
6  -  5  
 
18
17:00
sön
17:00    
Senior, Älmevallen
Senior » 
Älmhults IF - Högaborgs BK
4  -  1  
18
11:00
sön
11:00    
P09, Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 1
P09 » 
Åstorps FF blå - Högaborgs BK svart
  -      
18
11:00
sön
11:00    
P08-P09, Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 1
P08-P09 » 
Åstorps FF blå - Högaborgs BK svart
5  -  3  
17
16:00
lör
16:00    
P05, Västergårds IP 1
P05 » 
Högaborgs BK - Eslövs BK röd
4  -  9  
17
14:00
lör
14:00    
P08, Västergårds IP 6
P08 » 
Högaborgs BK P11 - Ramlösa Södra IF svart P11
  -      
17
14:00
lör
14:00    
P08-P09, Västergårds IP 6
P08-P09 » 
Högaborgs BK - Ramlösa Södra IF svart
5  -  10
16
19:00
fre
19:00    
P09, Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs 7-manna 1
P09 » 
Ängelholms FF gul - Högaborgs BK grön
  -      
16
19:00
fre
19:00    
P08-P09, Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs 7-manna 1
P08-P09 » 
Ängelholms FF gul - Högaborgs BK grön
6  -  8  
16
18:30
fre
18:30    
P06, Västergårds IP 3
P06 » 
Högaborgs BK - Hittarps IK röd
4  -  1  
14
19:15
ons
19:15    
P06, Västergårds IP 1
P06 » 
Högaborgs BK grön - Landskrona BoIS
4  -  6  
 
11
12:00
sön
12:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - Laholms FK
5  -  4  
11
10:30
sön
10:30    
P06, Limhamns IP
P06 » 
LB07 - Högaborgs Bollklubb
  -      
10
14:00
lör
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Varbergs GIF FK
1  -  3  
 
04
09:40
sön
09:40    
P05, Norrvalla IP 2
P05 » 
IF Elfsborg - Högaborgs Bollklubb
  -      
03
15:00
lör
15:00    
Senior, Borta
Senior » 
Åsa IF - Högaborgs BK
1  -  3  
03
13:00
lör
13:00    
P05, Norrvalla IP
P05 » 
Växjö Norra IF - Högaborgs Bollklubb
  -      
03
08:00
lör
08:00    
P05, Norrvalla IP
P05 » 
Varbergs BoIS - Högaborgs Bollklubb
  -      
02
16:20
fre
16:20    
P05, Laröds IP B
P05 » 
IFK Hässleholm - Högaborgs Bollklubb
  -      
02
13:50
fre
13:50    
P05, Laröds IP B
P05 » 
Egnahem BK - Högaborgs Bollklubb
  -      
JULI 2019
 
26
19:00
fre
19:00    
P05, Halmstad Arena
P05 » 
IFK Simrishamn - Högaborgs Bollklubb
  -      
26
10:00
fre
10:00    
P05, Skedalaheds IP
P05 » 
Eneby BK - Högaborgs Bollklubb
  -      
25
16:00
tor
16:00    
P05, Skedalaheds IP
P05 » 
Sövestads IF - Högaborgs Bollklubb
  -      
25
11:00
tor
11:00    
P05, Halmstad Arena
P05 » 
Ekets GoIF - Högaborgs Bollklubb
  -      
JUNI 2019
 
30
15:30
sön
15:30    
P04, Västergård
P04 » 
Landskrona BoIS - Högaborgs Bollklubb
  -      
30
14:00
sön
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - IFK Fjärås
0  -  2  
25
19:00
tis
19:00    
Senior, Höganäs Sportcenter A-plan
Senior » 
Höganäs BK - Högaborgs BK
0  -  1  
24
19:00
mån
19:00    
Dam , Kvidinge IP A-plan
Dam » 
Klippans FF/Kvidinge IF - Högaborgs BK
4  -  7  
 
23
15:30
sön
15:30    
P05, Västergårds IP 11
P05 » 
Högaborgs BK 1 - Landskrona BoIS
1  -  12
23
15:00
sön
15:00    
P04, Västergård
P04 » 
Landskrona BoIS - Högaborgs Bollklubb
  -      
20
19:30
tor
19:30    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Anderstorps IF
2  -  3  
20
19:00
tor
19:00    
U 19, Lomma IP A-plan, konstgräs
U 19 » 
GIF Nike 1 - Högaborgs BK
10  -  1  
 
16
12:00
sön
12:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - Södra Sandby IF
5  -  1  
16
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Laröds IP plan 6 bollfält
P08-P09 » 
Hittarps IK vit - Högaborgs BK p09
  -      
15
14:00
lör
14:00    
Senior, Vävarevallen A-plan
Senior » 
Skene IF - Högaborgs BK
1  -  1  
15
13:00
lör
13:00    
P05, Västergårds IP 1
P05 » 
Högaborgs BK - Åhus Horna BK röd
2  -  4  
15
11:00
lör
11:00    
P06, Svalövs IP konstgräs 9-manna
P06 » 
Svalövs BK - Högaborgs BK
2  -  7  
15
10:00
lör
10:00    
2010-2011, Hjärnarpsvallen B-plan 5-manna 1
Hjärnarps GIF - Högaborgs BK  -      
14
19:00
fre
19:00    
P04, Västergårds IP 11
P04 » 
Eskilsminne IF 1 - Högaborgs BK 1
7  -  1  
14
19:00
fre
19:00    
P05, Västergårds IP 11
P05 » 
Eskilsminne IF 1 - Högaborgs BK 1
7  -  1  
13
18:30
tor
18:30    
P05, Höganäs Sportcenter Plan Norr 9-manna
P05 » 
Höganäs BK - Högaborgs BK grön
2  -  4  
13
18:00
tor
18:00    
P06, Västergårds IP 9, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK randigt - Furulunds IK svart
4  -  4  
12
19:15
ons
19:15    
P04, Sandskogens IP A-plan
P04 » 
Ystads IF FF vit - Högaborgs BK 1
7  -  2  
12
19:15
ons
19:15    
P05, Sandskogens IP A-plan
P05 » 
Ystads IF FF vit - Högaborgs BK 1
7  -  2  
12
19:00
ons
19:00    
P06, Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
P06 » 
Fortuna FF röd - Högaborgs BK randigt
11  -  3  
11
18:00
tis
18:00    
P08-P09, Västergårds IP 4
P08-P09 » 
Högaborgs BK p08 - Eskilsminne IF blå
  -      
 
09
14:00
sön
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Gnosjö IF
2  -  3  
09
13:00
sön
13:00    
P05, Västergårds IP 1 9-manna
P05 » 
Högaborgs BK grön - Landskrona BoIS
5  -  6  
09
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Harlyckan
P08-P09 » 
Helsingborg City FC - Högaborgs BK p08
  -      
08
15:00
lör
15:00    
P05, Ivar Perssons Arena, Vankiva A-plan
P05 » 
Vankiva IF - Högaborgs BK
3  -  0  
08
11:30
lör
11:30    
P06, Vejby IP B-Plan
P06 » 
Vejby IF - Högaborgs BK randigt
6  -  1  
07
18:30
fre
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Högaborgs BK - Förslövs IF  -      
07
18:00
fre
18:00    
P06, Västergårds IP 3
P06 » 
Högaborgs BK - Fortuna FF svart
2  -  4  
07
18:00
fre
18:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK p09 - Helsingborg Östra IF
4  -  3  
06
13:00
tor
13:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - Torns IF 1
3  -  3  
06
11:00
tor
11:00    
P04, Västergårds IP 11
P04 » 
Högaborgs BK 1 - IFK Hässleholm
2  -  4  
06
11:00
tor
11:00    
P05, Västergårds IP 11
P05 » 
Högaborgs BK 1 - IFK Hässleholm
2  -  4  
 
01
09:00
lör
09:00    
P08-P09, Halör cup
P08-P09 » 
Hyllie - Högaborgs Bollklubb
  -      
MAJ 2019
 
31
19:00
fre
19:00    
Dam , Norrvalla IP plan 1
Dam » 
Helsingborgs FF - Högaborgs BK
0  -  3  
31
10:00
fre
10:00    
P08-P09, Halör cup
P08-P09 » 
Kalmar ff - Högaborgs Bollklubb
0  -  0  
30
15:00
tor
15:00    
P08-P09, Halör cup Höllviken
P08-P09 » 
LB 07 röd - Högaborg Bk p09
0  -  3  
30
14:00
tor
14:00    
Senior, Glänninge Park A
Senior » 
Laholms FK - Högaborgs BK
3  -  0  
29
19:00
ons
19:00    
P05, Nya Träningsplanerna, Ängelholm Hybridplan
P05 » 
Ängelholms FF blå - Högaborgs BK grön
7  -  6  
 
26
18:00
sön
18:00    
2010-2011, Vejby IP 5-manna
Vejby IF - Högaborgs BK  -      
26
14:00
sön
14:00    
U 19, Rosengårds IP B-plan
U 19 » 
FC Rosengård 1917 - Högaborgs BK
4  -  2  
26
13:00
sön
13:00    
P05, Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
P05 » 
Helsingborgs IF - Högaborgs BK
7  -  1  
26
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Skäldervikens IP B-plan 7-manna 2
P08-P09 » 
Skäldervikens IF blå - Högaborgs BK p09
1  -  12
25
13:00
lör
13:00    
P06, Dösjöbro IP konstgräs 9-manna
P06 » 
Dösjöbro IF röd - Högaborgs BK
3  -  2  
24
19:00
fre
19:00    
P08-P09, Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
P08-P09 » 
Helsingborgs IF röd - Högaborgs BK p08
6  -  11
24
18:30
fre
18:30    
P06, Västergårds IP 7, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK randigt - Perstorp Bälinge IK
5  -  3  
24
18:30
fre
18:30    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Råå IF
3  -  0  
22
19:00
ons
19:00    
Dam , Harlyckans IP 2
Dam » 
Högaborgs BK - Stehags AIF
1  -  1  
 
19
15:00
sön
15:00    
Dam , Tornvallen, Stångby A-plan
Dam » 
Torns IF - Högaborgs BK
0  -  1  
19
15:00
sön
15:00    
P05, Västergårds IP 1 9-manna
P05 » 
Högaborgs BK - IFK Hässleholm
3  -  5  
19
12:00
sön
12:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK p09 - Höganäs BK blå
8  -  8  
19
12:00
sön
12:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - FC Trelleborg 1
0  -  3  
19
11:00
sön
11:00    
P06, Västergårds IP 3
P06 » 
Högaborgs BK - Helsingborg Östra IF grön
4  -  1  
18
15:00
lör
15:00    
Senior, Skärsjövallen
Senior » 
Markaryds IF - Högaborgs BK
0  -  0  
18
11:00
lör
11:00    
P04, Västergårds IP 7, konstgräs
P04 » 
Högaborgs BK 1 - Hässleholms IF
0  -  9  
18
11:00
lör
11:00    
P05, Västergårds IP 7, konstgräs
P05 » 
Högaborgs BK 1 - Hässleholms IF
0  -  9  
18
11:00
lör
11:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK p08 - Vejby IF
4  -  4  
17
18:30
fre
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Högaborgs BK - Skäldervikens IF blå  -      
15
19:00
ons
19:00    
Dam , Harlyckans IP 2
Dam » 
Högaborgs BK - Asmundtorps IF
5  -  0  
14
19:00
tis
19:00    
Senior, Harlyckan
Senior » 
Högaborgs Bollklubb - Trelleborgs FF
  -      
 
12
16:00
sön
16:00    
U 19, Osby IP C-plan konstgräs
U 19 » 
IFK Osby 2 - Högaborgs BK
6  -  1  
12
10:30
sön
10:30    
P06, Häljarps IP A-plan 9-manna
P06 » 
Häljarps IF - Högaborgs BK
2  -  7  
11
15:00
lör
15:00    
P08-P09, Laröds IP plan 2 konstgräs 7-manna
P08-P09 » 
Hittarps IK röd - Högaborgs BK p08
7  -  0  
11
14:00
lör
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Älmhults IF
1  -  0  
11
13:00
lör
13:00    
P04, Olympiafältet Plan 9
P04 » 
Helsingborgs IF - Högaborgs BK 1
7  -  0  
11
13:00
lör
13:00    
P05, Olympiafältet Plan 9
P05 » 
Helsingborgs IF - Högaborgs BK 1
7  -  0  
11
12:00
lör
12:00    
P06, Högalids IP, B-plan 9-manna
P06 » 
Harrie FF - Högaborgs BK randigt
2  -  1  
11
11:00
lör
11:00    
P05, Hedens IP
P05 » 
Ramlösa Södra IF - Högaborgs BK
4  -  2  
10
18:30
fre
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Högaborgs BK - Eskilsminne IF vit  -      
08
18:30
ons
18:30    
P05, Rydebäcks IP, konstgräs 9-manna
P05 » 
Fortuna FF svart - Högaborgs BK grön
13  -  1  
08
18:00
ons
18:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK p08 - Ödåkra IF
6  -  5  
 
05
15:00
sön
15:00    
Dam , Norrlyckan A-plan
Dam » 
Billesholms IK - Högaborgs BK
0  -  4  
05
15:00
sön
15:00    
P05, Västergårds IP 1
P05 » 
Högaborgs BK - Wä IF
0  -  8  
05
12:00
sön
12:00    
2010-2011, Laröds IP plan 5 bollfält
Hittarps IK röd - Högaborgs BK  -      
05
12:00
sön
12:00    
U 19, Västergårds IP 11
U 19 » 
Högaborgs BK - Hässleholms IF
1  -  5  
05
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
P08-P09 » 
Helsingborg City FC - Högaborgs BK p09
3  -  13
04
14:00
lör
14:00    
Senior, Påskbergsvallen A
Senior » 
Varbergs GIF FK - Högaborgs BK
5  -  2  
04
13:00
lör
13:00    
P05, Västergårds IP 1 9-manna
P05 » 
Högaborgs BK grön - Spanska Akademin FF röd
4  -  8  
04
11:00
lör
11:00    
P04, Västergårds IP 7, konstgräs
P04 » 
Högaborgs BK 1 - Landskrona BoIS
1  -  12
04
11:00
lör
11:00    
P06, Västergårds IP 3
P06 » 
Högaborgs BK - Ramlösa Södra IF röd
6  -  2  
01
11:00
ons
11:00    
P06, Västergårds IP 1 9-manna
P06 » 
Högaborgs BK randigt - Eskilsminne IF 2
13  -  3  
APRIL 2019
 
29
19:00
mån
19:00    
Dam , Västergårds IP 9, konstgräs
Dam » 
Högaborgs BK - Ängelholms FF/Bjärelaget DFF
1  -  0  
 
28
14:00
sön
14:00    
P05, Vilans IP B-plan
P05 » 
Kristianstad FC - Högaborgs BK
10  -  2  
28
14:00
sön
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Åsa IF
2  -  2  
28
13:00
sön
13:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK p09 - Stattena IF
8  -  2  
28
11:00
sön
11:00    
P06, Ulkavallen IP A-plan 9-manna
P06 » 
Borstahusens BK 2 - Högaborgs BK
7  -  6  
27
17:00
lör
17:00    
P08, Borta
P08 » 
Hälarp - Högaborgs Bollklubb
  -      
27
15:00
lör
15:00    
P04, Höllvikens IP plan 2 konstgräs
P04 » 
BK Höllviken - Högaborgs BK 1
3  -  0  
27
15:00
lör
15:00    
P05, Höllvikens IP plan 2 konstgräs
P05 » 
BK Höllviken - Högaborgs BK 1
3  -  0  
27
13:00
lör
13:00    
P05, Teckomatorps IP, konstgräs 9-manna
P05 » 
Teckomatorps SK - Högaborgs BK grön
5  -  2  
27
10:30
lör
10:30    
P06, Brunnbyvallen A-plan 9-manna
P06 » 
Brunnby FF - Högaborgs BK randigt
2  -  10
27
10:00
lör
10:00    
P08-P09, Häljarps IP B-plan 7-manna
P08-P09 » 
Häljarps IF 1 - Högaborgs BK p08
5  -  8  
26
18:30
fre
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Högaborgs BK - Jonstorps IF FK vit  -      
26
18:00
fre
18:00    
U 19, Laröds IP plan 4 bollfält
U 19 » 
Hittarps IK 1 - Högaborgs BK
4  -  2  
25
17:30
tor
17:30    
P06, Västergårds IP 3
P06 » 
Högaborgs BK - Glumslövs FF
7  -  2  
 
21
13:00
sön
13:00    
P05, Västergårds IP 1 9-manna
P05 » 
Högaborgs BK grön - Furulunds IK gul
2  -  7  
21
10:00
sön
10:00    
2010-2011, Höganäs Sportcenter Plan Syd B2 7-manna
Höganäs BK - Högaborgs BK  -      
21
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Västergårds IP 6
P08-P09 » 
Eskilsminne IF svart - Högaborgs BK p09
11  -  5  
20
15:00
lör
15:00    
P05, Västergårds IP 1
P05 » 
Högaborgs BK - Ifö Bromölla IF
2  -  2  
20
11:00
lör
11:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK p08 - Höganäs BK blå
1  -  11
19
15:00
fre
15:00    
Senior, Ögärdets IP A
Senior » 
IFK Fjärås - Högaborgs BK
2  -  0  
19
13:00
fre
13:00    
P06, Västergårds IP 1
P06 » 
Högaborgs BK randigt - Förslövs IF (Bjäre United)
7  -  6  
18
19:15
tor
19:15    
P04, Västergårds IP 7, konstgräs
P04 » 
Högaborgs BK 1 - Ängelholms FF
1  -  6  
18
19:15
tor
19:15    
P05, Västergårds IP 7, konstgräs
P05 » 
Högaborgs BK 1 - Ängelholms FF
1  -  6  
17
19:00
ons
19:00    
Dam , Västergårds IP 7, konstgräs
Dam » 
Högaborgs BK - Klippans FF/Kvidinge IF
3  -  1  
17
18:30
ons
18:30    
P05, Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs
P05 » 
Ängelholms FF gul - Högaborgs BK
9  -  1  
 
14
15:00
sön
15:00    
U 19, Kulladals IP, konstgräs
U 19 » 
Kulladals FF - Högaborgs BK
0  -  2  
14
13:00
sön
13:00    
P08-P09, Västergårds IP 2
P08-P09 » 
Högaborgs BK p09 - Ängelholms FF gul
5  -  4  
14
11:30
sön
11:30    
P06, Örebäcksvallen konstgräs
P06 » 
Båstads GIF vit - Högaborgs BK randigt
2  -  5  
13
15:00
lör
15:00    
P04, Vångavallen, Trelleborg B-plan
P04 » 
Trelleborgs FF blå - Högaborgs BK 1
14  -  1  
13
15:00
lör
15:00    
P05, Vångavallen, Trelleborg B-plan
P05 » 
Trelleborgs FF blå - Högaborgs BK 1
14  -  1  
13
14:00
lör
14:00    
Senior, Harlyckans IP 1
Senior » 
Högaborgs BK - Höganäs BK
0  -  3  
13
11:00
lör
11:00    
P08-P09, Åbyvallen, Klippan B-plan 7-manna 1
P08-P09 » 
Klippans FF vit - Högaborgs BK p08
8  -  2  
12
18:30
fre
18:30    
2010-2011, Västergårds IP 12
Högaborgs BK - Ekets GoIF röd  -      
12
18:30
fre
18:30    
P06, Tolvans IP konstgräs 7-manna 1
P06 » 
IF Lödde svart - Högaborgs BK
3  -  3  
 
06
14:00
lör
14:00    
Senior, Harlyckan
Senior » 
Högaborgs Bollklubb - Kulladals FF
  -      
06
12:00
lör
12:00    
U 19, Västergårds IP 7, konstgräs
U 19 » 
Högaborgs BK - Kvarnby IK 1
2  -  6  
05
18:30
fre
18:30    
P06, Västergårds IP 7, konstgräs
P06 » 
Högaborgs BK randigt - Åstorps FF
0  -  0  
03
19:00
ons
19:00    
P08-P09, Landskrona IP
P08-P09 » 
Landskrona BoIS p08 - Högaborgs Bollklubb
6  -  5  
MARS 2019
 
31
15:00
sön
15:00    
Dam , Borta
Dam » 
Högaborgs Bollklubb - Furulunds IK
  -      
31
14:00
sön
14:00    
U 19, Norrevångs IP, Eslöv A-plan
U 19 » 
Trollenäs IF - Högaborgs BK
3  -  0  
31
12:30
sön
12:30    
P06, Landskrona IP 2
P06 » 
Teckomatorp SK röd - Högaborgs Bollklubb
3  -  0  
31
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Västergård
P08-P09 » 
Högaborgs Bollklubb p08 - Ödåkra p08
7  -  7  
30
14:30
lör
14:30    
P04, Rydebäcks IP
P04 » 
Fortuna FF - Högaborgs Bollklubb
  -      
30
13:30
lör
13:30    
P06, Västergård
P06 » 
Högaborgs Bollklubb - Stattena IF
6  -  3  
30
13:00
lör
13:00    
Senior, Lindängens IP
Senior » 
BK Olympic - Högaborgs Bollklubb
  -      
 
23
14:00
lör
14:00    
P04, Harlyckan
P04 » 
Vikens IK - Högaborgs Bollklubb
  -      
23
12:00
lör
12:00    
P06, Västergård
P06 » 
Högaborgs Bollklubb - BK Olympia
  -      
20
18:45
ons
18:45    
P06, Lomma IP
P06 » 
Gif Nike - Högaborgs Bollklubb
6  -  2  
 
17
14:00
sön
14:00    
Dam , Harlyckan
Dam » 
ängel - Högaborgs Bollklubb
  -      
17
12:00
sön
12:00    
P08-P09, Västergård
P08-P09 » 
Högaborgs Bollklubb - Stattena p08
8  -  4  
17
11:00
sön
11:00    
P04, Harlyckan
P04 » 
Högaborgs Bollklubb - Höllviken
  -      
16
15:00
lör
15:00    
P05, Österås IP konstgräs 1
P05 » 
IFK Hässleholm - Högaborgs BK
18  -  0  
16
15:00
lör
15:00    
Senior, Harlyckan
Senior » 
Högaborgs Bollklubb - Lunds BK
  -      
16
12:00
lör
12:00    
P08-P09, Olympiafältet
P08-P09 » 
Helsingborg city p09 - Högaborgs Bollklubb p09
3  -  3  
16
11:30
lör
11:30    
U 19, Vikvalla, konstgräs
U 19 » 
Vikens IK - Högaborgs BK
0  -  14
 
10
14:30
sön
14:30    
Dam , Borta
Dam » 
Fortuna ff - Högaborgs Bollklubb
  -      
10
12:00
sön
12:00    
P05, Harlyckan 3, konstgräs
P05 » 
Högaborgs BK - Vankiva IF
2  -  12
10
12:00
sön
12:00    
P06, Västergård
P06 » 
Högaborgs Bollklubb - Ramlösa Södra
4  -  4  
09
15:00
lör
15:00    
P04, Harlyckan
P04 » 
Eskilsminne IF - Högaborgs Bollklubb
  -      
09
12:00
lör
12:00    
Senior, Landskrona IP
Senior » 
- Högaborgs Bollklubb
  -      
09
11:00
lör
11:00    
U 19, Harlyckan 3, konstgräs
U 19 » 
Högaborgs BK - Ekets GoIF
10  -  1  
 
03
15:00
sön
15:00    
Dam , Borta
Dam » 
västra karrup - Högaborgs Bollklubb
  -      
03
10:30
sön
10:30    
P06, Mellanhedens IP
P06 » 
FC Bellevue - Högaborgs Bollklubb
0  -  11
02
13:00
lör
13:00    
Senior, Södra Sandby IP
Senior » 
Södra Sandby - Högaborgs Bollklubb
  -      
02
10:00
lör
10:00    
P05, Harlyckan 3, konstgräs
P05 » 
Högaborgs BK - Råå IF
1  -  7  
01
19:00
fre
19:00    
U 19, Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
U 19 » 
Råå IF - Högaborgs BK
1  -  1  
FEBRUARI 2019
 
24
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Västergård
P08-P09 » 
Högaborgs Bollklubb p09 - Stattena if p09
8  -  1  
23
12:30
lör
12:30    
P08-P09, Olympiafältet
P08-P09 » 
Helsingborg city p08 - Högaborgs Bollklubb p08
5  -  9  
 
17
13:00
sön
13:00    
U 19, Adolfsbergsskolan
U 19 » 
Högaborgs Bollklubb - kroatien
  -      
17
10:00
sön
10:00    
P08-P09, Västergård
P08-P09 » 
Högaborgs Bollklubb p09 - Stattena if p09
5  -  3  
16
13:00
lör
13:00    
Senior, Rydebäcks IP
Senior » 
Fortuna FF - Högaborgs Bollklubb
  -      
16
12:00
lör
12:00    
P06, Västergård pl 9
P06 » 
Högaborgs Bollklubb - Eskilsminne IF
5  -  1  
 
10
14:00
sön
14:00    
Senior, Adolfsbergsskolan
Senior » 
Högaborgs Bollklubb - GIf nike
  -      
10
14:00
sön
14:00    
U 19, Borta
U 19 » 
IF Lödde - Högaborgs Bollklubb
1  -  2  
 
03
11:00
sön
11:00    
P06, Bjärshög IP
P06 » 
Åstorp FF - Högaborgs Bollklubb
1  -  3  
01
18:45
fre
18:45    
U 19, Västergård
U 19 » 
Högaborgs Bollklubb - Malmö FF
0  -  0  
JANUARI 2019
 
19
14:00
lör
14:00    
U 19, Harlyckan
U 19 » 
Högaborgs Bollklubb - FC Helsingör
0  -  0  
 
13
12:00
sön
12:00    
P06, Västergård pl 7
P06 » 
Högaborgs Bollklubb - Teckomatorp SK
3  -  3  
DECEMBER 2018
 
30
09:00
sön
09:00    
P04, Idrottens hus
 
P04 » 
- Högaborgs Bollklubb
  -      
 
15
13:00
lör
13:00    
Senior, Idrottens HUS
 
Senior » 
- Högaborgs Bollklubb
  -      
 
09
11:00
sön
11:00    
P06, Västergård
P06 » 
Eskilsminne IF - Högaborgs Bollklubb
7  -  2  
 
Våra Sponsorer